Косівський базар — досконале втілення гуцульського світогляду, яке видозмінювалось під впливом часу, моди та специфіки гірського життя.

З минулих фестів:

7 липня 2011 року у місті Косові відбувся перший на Гуцульщині фестиваль автентичного та сучасного одягу із фольклорними елементами «Лудинє-фест-2011».

Організаторами виступили члени ініціативної групи жителів Косова, які вболівають за збереження та відродження самобутніх гуцульських традицій, та викладачі Косівського інституту прикладного та декоративного мистецтва ЛНАМ.

Фестиваль «Лудинє» покликаний продемонструвати розмаїття народного строю в селах Гуцульщини, багатогранні вміння майстрів народної творчості, які працюють у цій царині, привернути увагу молоді до автентичного одягу, вкотре довести туристам та гостям краю, що Косів — найбільший центр прикладного мистецтва в Карпатах.

У рамках фестивалю проводились покази давнього одягу представниками гуцульських сіл, колекції одягу подружжя Струтинських, молодіжне дефіле одягу з фольклорними елементами, конкурс на кращий одяг в номінаціях «Газда і газдиня», «Легінь і дівка», «Князь і княгиня», «Гуцульська дітвора».

Крім того, гості дійства мали нагоду спробувати традиційні гуцульські страви, розучити гуцульські танці під супровід троїстих музик, взяти участь в гуцульських забавах. Хто прийшов на «Лудинє-фест» в оригінальному чи давньому народному вбранні взяли участь у конкурсній програмі для гостей.

«Лудинє-фест» 2012 проходив 8 липня в м. Косові біля готелю-ресторану «Водограй»:

Share