На Івана Купала у Косові вже традиційно відбувся фестиваль автентичного та сучасного одягу із фольклорними елементами “Лудинє-фест-2012”. Темою цьогорічного фестивалю стало весільне вбрання та весільні традиції Гуцульщини.

Як гуцули збиралися на весілля, що вбирали, що співали й танцювали — гостям “Лудинє-2012” продемонстрували унікальну програму, яка дозволяє скласти абсолютно повну картину гуцульського весілля. В рамках фестивалю відбулася перша в Україні виставка весільних рушників, а також унікальний показ гуглі — давніх гуцульських весільних накидок. Гостям показали весільне вбрання різних сіл Гуцульщини та різноманітність святкових звичаїв. Покази автентичного одягу змінилися демонстрацією сучасного вбрання з етноелементами, створенням якого займаються студенти Косівського училища прикладного та декоративного мистецтва, а також вихованці схожих закладів із Мукачева та Чернівців.

«Цим фестивалем ми намагаємося привернути увагу молоді до автентичного одягу  і ще раз нагадати туристам та гостям краю, що Косів — найбільший центр прикладного мистецтва у Карпатах”, — розповіла організатор “Лудинє-фесту” Олеся Сапріянчук.

Попри те, що “Лудинє” — єдиний фестиваль етно-одягу в Україні і єдиний масштабний захід на Косівщині, який може по-справжньому привернути до краю увагу туристів, фестиваль  проводиться виключно зусиллями громади та меценатів, які зголосилися його підтримати. Чим займається районна влада у галузі розвитку туризму?

Публікація: «Галицький кореспондент»

Share