Опитування серед косівчан і гостей міста, які були  на фестивалі 2011 року:

 1. Які враження у вас залишились від першого фестивалю в місті Косові – Лудинє? (тобто, які є плюси)
 2. Що потрібно для того, щоб майбутній фестиваль став кращий, ніж минулорічний? (тобто, які є мінуси)

Іванка Стеф’юк (учасниця)

 1. Плюси – цікаво, розумно. дозовано подана історія міста (сценки про княжу добу. Тарнавського, Довбуша… То гарно і досить несподівано, талановито зроблено. Колекція старовинних вишивок з різних регіонів України з етнографічним коментарем до них – довершено (щоправда, сама послідовність представлення того чи того регіону була дещо несистематичною). Також, новітня колекція етно-вбрання – не тільки родзинка свята, але й яскравий спалах інтересу до національного строю, символіки.
 2. Мінусів чесно не побачила, обов’язково прийду на наступний фестиваль. Хоча, для багатьох людей мінусом були дощові ремарки, та особисто я люблю літню зливу. Саме ця частина фестивалю принесла щонайбільше адреналіну, бо я тоді була якраз на сцені.

Олександр Бондаренко (учасник)

 1. Спогади залишились хороші. Задумка просто супер, автентичний гуцульський одяг надзвичайно красивий і приваблює туристів в Косів. До того ж, фест має дуже хороше виховне значення, адже формує естетичний смак, популяризує культуру  і це один з нечисленних заходів, який є цікавим для молоді.
 2. Серед мінусів я б виділив неорганізованість – люди чекали на концерт близько 2 годин. Якби зробити більш широку музичну програму, запросити гостей хоча б з Чернівців, Івано-Франківська, то думаю туристів було б набагато більше.

Юлія Юрчишин (учасниця)

 1. Хороша сама ідея фестивалю, різноманітність показів – це і дипломні інституту, і збірка з приватних колекцій і музейні експонати.
 2. Отой подіум напівзакритий килимами, – то вже є великий мінус, адже він не пристосований до погодніх умов. Фестивалю явно не вистачає масштабності. Як на мене, дуже не вистачає робіт сучасних дизайнерів, а в нас їх багато. І взагалі бракує більш насиченішої мистецької частини, наприклад більше мастер-класів.

Надія Харчун (учасниця)

 1. Мені впринципі сподобалось все, адже в Косові таке вперше!
 2. Проте сам процес фестивалю був трохи неорганізований і не злагоджений, коли моделі йшли до площі Незалежності в костюмах… А на самій сцені було б класно було відтворити куточок житлового інтер’єру гуцулів, щоб підтримати атмосферу не лише костюмами.  Хотілося б і побільше коней із бричками, адже туристи від них просто шаленіють!

Ольга Гордійчук (учасниця)

 1. 1.Особисто для мене цей фестиваль був дуже очікуваною чи не найцікавішою подією літа. Оскільки в організації фестивалю були задіяні мої батьки, мене вони також залучили, що дало мені можливість побачити все з іншої сторони, відчути себе частинкою фестивалю та зрозуміти, як це все насправді важко, скільки йде нервів та сил.Для прикладу така деталь, якщо дотримуватись традицій, то для дівчат у вінках та з відкритим волоссям, які демонстрували народний одяг, для створення образу, потрібні були букети з польових квітів. У вечір перед фестивалем, ми з батьками поїхали у Яворів за цими квітами, з яких сформували біля 40 букетів. І таких моментів було досить багато.Але це того варте, люди були в захопленні, з цікавістю спостерігали за показом, а після нього шукали можливості ближче підійти до моделей роздивитись вишиванки та сфотографувати їх. Маленькі театральні постановки розважали людей, показ моделей ознайомив з експонатами музею Струтинського, творіннями студентів нашого інституту, а також одягом виготовленим відомими майстрами, який був позичений в окремих жителів міста. В один час і одному місці побачити таку еволюцію костюму є унікальною подією.
 2. Звичайно без мінусів не обійшлось, з’явились нові учасники про яких ми нічого не знали, демонстрації одягу відкладали, все розтягнулось на невизначений час, а дівчата-моделі в тканих платтях годинами чекали на свій вихід. Це було досить важко і виснажливо. Не знаю як інші, але я майже нічого не бачила з того, що відбувалось на сцені, тільки чула, оскільки ми чекали за сценою на свій довгоочікуваний вихід. Але надіюсь цього року все буде не так, і спогади залишились тільки позитивні. Хочеться, щоб фестиваль «Лудинє фест» ставав з кожним роком все більш масштабнішим, привертав увагу людей з інших міст та прославляв наше містечко далеко за межами країни.

Ольга Семенюк (гостя)

 1. В принципі, мені сподобалось все, що відбувалося на сцені в той день! Сподіваюсь наступного року буде ще краще!
 2. На мою думку, єдине чого справді бракувало на фесті, –  це відомий етно-фолк гурт типу славнозвісної «Даха-Браха», щоб витримати фестиваль оригінально в Етно стилі саме в музичному плані!

Роман Григоришин (гість)

 1. Вражень багато. Перш за все, – це велика здивованість. Ніколи б  не подумав, що такий доволі непересічний захід можна провести в такому невеличкому містечку, як наш рідний Косів. Хоча з іншої сторони, в нас є мистецький технікум, відповідно і багато студентів – творчих особистостей. І тут головний плюс – використання цього потенціалу. Серед іншого, що хотілося б відзначити – це хороша затишна атмосфера разом із різноманітністю дійств. Було справді цікаво!
 2. Я б запросив більше гостей з-за меж нашого міста і провів би більш масштабну піар-кампанію в рамках нашого району. Було б непогано запросити якусь авторитетну людину в галузі мистецтва – обласного рівня.

Соня (гостя)

 1. Все було чудово! Косів – найкраще місто, бо в ньому живуть люди небайдужі і талановиті. Я люблю подібні фестивалі, багато де була, та ніхто не може так, як можуть гуцули. Тому мене тягне до вас. А може в попередньому житті я була гуцулкою.
 2. Наступного разу буду іхати вже на кілька днів, бо цього ра3у не встигла насолодитися концертом ваших груп і дуже шкодую про це. Через те, що концерт почався пізно, а нам ще повертатися до дому, дивилися дуже мало. Я розумію, що технічні причини, та треба рахуватися і з гостями. Адже, ви чекали  не тільки місцевих жителів. Хоча це була маленька ложечка дьогтю, а в цілому – Косів та його жителі найкращі!

Тарас Пасимок для газети “КП”

Share